Talenty wokalne

Talenty wokalne
Aleksandra Gwazdacz

Konkurs wokalny w Pasłęckim Ośrodku Kultury “Mam talent” przyciąga utalentowaną młodzież, która próbuje swoich sił na wielu scenach. Często możemy ich oglądać również w telewizji. Kiedy jury ogłasza wyniki konkursu zestawiamy je z własnymi odczuciami. Wielu wspaniałych wokalistów nie zdobywa nagród, ale nie dlatego, że zaśpiewali źle, ale dlatego, że inni tego dnia zrobili większe wrażenie, wyróżnili się. O klasie profesjonalistów świadczy fakt, że wyróżnieni wokaliści odnoszą sukcesy na innych scenach zarówno w oczach innego jury oraz w ocenie słuchaczy.

Poniżej uczestnicy pasłęckiego konkursu, których słuchałem ostatnio w telewizji, a ich występy można odnaleźć w serwisie youtube.

“The Voice Kids”

 

Telenty wokalne Anastazja Maciąg
Maciąg Anastazja

Maciąg Anastazja z Olsztyna – II miejsce Mam Talent, finał The Voice Kids 2020

Gwazdacz Ola z Dzierzgonia – Grand Prix Mam Talent 2019 za wykonanie piosenki “Dumka na dwa serca”(tutaj można posłuchać tego wykonania), finał The Voice Kids 2020

Niektórzy wykonawcy mimo braku sukcesu w pasłęckim “Mam talent” rozwijają dalej swoje umiejętności, które są zauważane na innych konkursach.

Swietłana Boguska – The Voice Kids 2018

Gabrysia Piotrowska z Elbląga – The Voice Kids 2018

Talenty wokalne Oktawia Bernaś
Oktawia Bernaś

Oktawia Bernaś z Ornety – Grand Prix Mam Talent 2016, półfinał The Voice Kids 2018. Edyta Górniak, w której zespole walczyła Oktawia, powiedziała, że jadąc samochodem  chciałaby słuchać jej głosu płynącego z radia.

 

“Szansa na sukces”

Talenty wokalne Dominika Siwek
Dominika Siwek

Dominika Siwek z Kętrzyna – Grand Prix Mam Talent 2018 za wykonanie piosenki “Panie generale”, zwycięstwo w programie”Szansa na sukces” 2020 za wykonanie piosenki Edyty Gepert “Jaka róża taki cierń”

Golian Maciej – “Szansa na sukces” 2020

Nikola Fiedor “Szansa na sukces” 2020

 

Powyższa lista pokazuje tylko część uczestników pasłęckiego “Mam talent”, którzy dalej rozwijają swoją muzyczną karierę. W tym, 2020 roku, również odbędzie się kolejna edycja tego konkursu. Zachęcam do posłuchania młodych wykonawców i poczucia atmosfery jaka panuje wtedy na sali Pasłęckiego Ośrodka Kultury. Nie jest łatwo skupić się przez kilka godzin na każdym wykonaniu, ale te “perełki” wychwyci większość z nas.