Talent 2019 “Przeboje dużego ekranu”

talent 2019

“7 czerwca 2019 r. odbył się XVI Wojewódzki Konkurs Wokalny TALENT 2019 pod hasłem: Przeboje z dużego ekranu. Wzięło w nim udział około stu uczestników z województwa warmińsko-mazurskiego w pięciu kategoriach.” (POK Pasłęk)

Rekordowa liczba, 99 zgłoszonych uczestników wystawiła jurorów i wykonawców na męki jakich do tej pory nie znali. Słuchanie w skupieniu muzyki od godziny 10.00 do 17:30 w upale jest po prostu męczące. Stary sprzęt nagłaśniający, nad którym dzielnie panował pan Wiesław Nasiadko, tylko dzięki dużemu doświadczeniu operatora trzeszczał tylko od czasu do czasu co można usłyszeć na niektórych nagraniach.

Pasłęcki Ośrodek Kultury wystawił do konkursu swoich uczniów w kategoriach klas  IV-VI i VII-Gimnazjum, dlatego w niniejszym tekście brakuje nagrań zwycięzców z innych grup.

Jury oceniało nie tylko poprawność muzyczną wykonania piosenek, ale również interpretację, choreografię, podkład muzyczny oraz ogólne wrażenie artystyczne. Poniższe nagrania są zapisem bezpośrednio z miksera. Na scenie odbiór był inny: większy pogłos oraz oczywiście występ jako obraz. Po ogłoszeniu wyników trudno było oprzeć się wrażeniu, że dodatkowo kilku wykonawców zasłużyło przynajmniej na wyróżnienie. Niestety liczba nagród była ograniczona.

laureaciGrupa wokalna Pasłęckiego Ośrodka Kultury to kilkoro uczniów pasłęckich szkół podstawowych pobierających lekcje raz w tygodniu u swojego nauczyciela pana Wojciecha Haza. Jest już niestety zwyczajem, że przejście ze szkoły podstawowej do średniej odbiera utalentowanym wokalistkom chęć do dalszej edukacji muzycznej. Sukcesy odnoszone od kilku lat przez tę grupę na różnych konkursach nie zwiększyły jak do tej pory zainteresowania tą sekcją ośrodka kultury wśród naszej młodzieży.

Zapraszam do posłuchania wybranych piosenek.

GRAND PRIX TALENT ROKU 2019

Aleksandra Gwazdacz – Stary Dzierzgoń

Dumka na dwa serca z filmu “Ogniem i mieczem” wyk. Aleksandra Gwazdacz (wykonanie oryginalne: Edyta Górniak, Mieczysław Szcześniak)

Spośród wszystkich występów jury uznało wykonanie Aleksandry Gwazdacz (11 lat) piosenki “Dumka na dwa serca” jako te, które zasługuje na tytuł  Grand Pix oraz nagrody gitarę akustyczną i nagranie w radiu Olsztyn. Wyjątkowość tego wykonania polega między innymi na tym. że dziewczynka śpiewała dwoma barwami: męską i kobiecą. Naprawdę zrobiła duże  wrażenie!

KATEGORIA SZKOŁY PODSTAWOWE KLASY I-III

Wykonanie wyróżnione w grupie najmłodszej: “Kołysanka dla Okruszka” wyk. Aurelia Kowalewska z miejscowości Bystry, I klasa  (wykonanie oryginalne: Seweryn Krajewski).

I miejsce – Gabriela Farjan
II miejsce – Julia Grigorjew
III miejsce – Nikola Borysiak
Wyróżnienie Jury – Aurelia Kowalewska (I klasa, miejscowość Bystry)

KATEGORIA SZKOŁY PODSTAWOWE KLASY IV-VI

“Okularnicy” z filmu o Agnieszce Osieckiej (?) wyk. Blanka Magun (wykonanie oryginalne: Sława Przybylska)

I miejsce – Blanka Magun (Bartoszyce)
II miejsce – Roksana Skurka
III miejsce – Kornelia Krywko

KATEGORIA SZKOŁY GIMNAZJALNE, KLASY VII-VIII

“Napad” wyk. Michał Cichocki, z filmu “Na bank się uda” (wykonanie oryginalne: Mrozu)

I miejsce – Michał Cichocki (POK Pasłęk)
II miejsce – Dominika Dąbrowska
III miejsce – Weronika Karaś

KATEGORIA SZKOŁY ŚREDNIE, STUDENCI I DOROŚLI

“When we were young”Paulina Panaś (wykonanie oryginalne: Adele).

I miejsce – Oliwia Panaś
II miejsce – Natalia Czerwińska
III miejsce – Paulina Cybulko

KATEGORIA ZESPOŁY

Duet z Pasłęckiego Ośrodka Kultury, laureaci II miejsca: Kinga Jankiewicz i Michał Cichocki, piosenka “Nie zmieniajmy nic” (oryginalne wykonanie: Ewa Farna i Kuba Molenda). Wygrał zespół “Jedyneczki” (chór 8 osobowy), który zaspiewał “Dni których nie znamy” Marka Grechuty.

I miejsce – “Jedyneczki’
II miejsce – Kinga Jankiewicz i Michał Cichocki (POK Pasłęk)
III miejsce – Piotr Piórkowski i Julia Abramczyk

JURY:
RYSZARD SZMIT – realizator dźwięku (studio Radia Olsztyn), producent muzyczny. Realizował nagrania takich gwiazd jak: Anna Maria Jopek, Edyta Górniak, Norbi, Big Day… i wiele innych znanych wykonawców.
ZBIGNIEW HOFMAN – muzyk, kompozytor, założyciel zespołu BABSZTYL. Przeboje takie jak „W siną dal” , „ Hej przyjaciele zostańcie ze mną”, „Kiedy góral umiera”.
ROBERT FURS – akordeonista, pianista, dyrygent. Absolwent Państwowego Zespołu Szkół Muzycznych im. A. Rubinsteina w Bydgoszczy, Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy oraz Akademii Muzycznej im. S. Moniuszki w Gdańsku. Właściciel Szkoły Muzycznej YAMAHA w Elblągu.

Galeria i zdjęcia na stronie pochodzą z serwisu pokpaslek.pl.

Film prezentujący skróty niektórych wykonawców