Dziennikarze z Pasłęka

Dziennikarzy mających w swoich życiorysach choćby krótki epizod związany z Pasłękiem jest zapewne więcej niż tylko ci, których sylwetki przedstawia niniejszy dokument. Dlatego z dużą satysfakcją dołączę kolejne osoby o ile znajdę/otrzymam na ten temat informacje.

Nie jest to moje opracowanie a jedynie przedruki z innych serwisów internetowych.

 

Jarosław Gugała, fot. Polsat

 

 

Jarosław Gugała – uczeń Szkoły Podstawowej nr 3 w Pasłęku.

Z wykształcenia jest iberystą, absolwentem Uniwersytetu Warszawskiego. Odbył również studia doktoranckie z zakresu ekonomii w SGH.

W 1983 założył z kolegami Zespół Reprezentacyjny, specjalizujący się w adaptacjach polskich piosenek i prezentacjach scenicznych utworów różnych obszarów kulturowych (Lluís Llach, Georges Brassens, piosenki sefardyjskie, brazylijskie). Nagrał z tą grupą płyty: Za nami noc… (pieśni Lluisa Llacha) (1985), Śmierć za idee – ballady Georgesa Brassensa (1986), Sefarad (1991), Pornograf (1993) i Kumple to grunt (2007). W 1995 zagrał samego siebie w sensacyjnym filmie Gracze w reżyserii Ryszarda Bugajskiego[1].

W 1990 rozpoczął pracę w nowo powstałych Wiadomościach w TVP1, początkowo jako reporter, następnie także wydawca i prezenter. W 1992 objął najpierw funkcję dyrektora I programu TVP, a potem dyrektora Telewizyjnej Agencji Informacyjnej. Pozostał na tym stanowisku do 1995. W 1997 został prezenterem i wydawcą programu publicystycznego “W centrum uwagi“.

W 1999 został powołany na stanowisko ambasadora nadzwyczajnego i pełnomocnego w Urugwaju. Urząd ten sprawował do 2003. Przyczynił się do odebrania tytułu konsula honorowego w Urugwaju Janowi Kobylańskiemu.

Po zakończeniu działalności w dyplomacji rozpoczął pracę w komercyjnej stacji telewizyjnej Polsat jako prezenter i wydawca programu Informacje. Od października 2004, kiedy Informacje zastąpiono Wydarzeniami, prezentował wydania popołudniowe oraz główne w weekendy. Od października 2007 jest jednym z prezenterów głównego wydania Wydarzeń w dni powszednie. We wrześniu 2007 zastąpił Tomasza Lisa na stanowisku szefa tego programu. Od 2008 pracuje też w Polsat News jako prowadzący m.in. magazyny Gość Wydarzeń i Wydarzenia Opinie Komentarze. W czerwcu 2010 był jednym z trzech prowadzących drugą debatę prezydencką między ówczesnymi kandydatami na ten urząd (Bronisławem Komorowskim a Jarosławem Kaczyńskim). Od lutego 2011 do sierpnia 2012 zajmował w strukturach grupy Polsat stanowisko dyrektora Pionu Informacji i Publicystyki.

Od 2005 do 2007 był również gospodarzem wtorkowych wydań Poranka Radia TOK FM. Od 2006 w TV 4 prowadził autorski program publicystyczny IV władza. Zajął się także pisanie felietonów w tygodniku „Newsweek Polska” oraz prowadzeniem wykładów w Wyższej Szkole Dziennikarskiej im. Melchiora Wańkowicza. W 2012 wydał książkę “Doskonale a nawet gorzej”. Świat we mgle absurdu zawierającą jego felietony.

Na podstawie: https://pl.wikipedia.org/

Jacek Krzywański w czasach szkoły średniej

Jacek Krzywański – dziennikarz TVP1

Brak informacji

Kwaśniewski
Mariusz Kwaśniewski

Mariusz Kwaśniewski -ukończył w Pasłęku Szkołę Podstawową nr 3 oraz Liceum Ogólnokształcące.

Dziennikarz, publicysta, członek Zespołu Redakcyjnego „Sprawy dla Reportera” TVP, będącego autorskim programem Elżbiety Jaworowicz

Joanna Wrześniewska-Sieger Fot. Polsat News

Joanna Wrześniewska

Joanna Wrześniewska-Zygier (Sieger) związana jest Telewizją Polsat od 1993 roku. Prowadziła a następnie także wydawała “Informacje”. Współtworzyła codzienny serwis ekonomiczny “Biznes Informacje” (od 2004 roku “Biznes Wydarzenia”), a także tygodniki poświęcone tematyce gospodarczej: “Biznes Tydzień” i “Puls Biznesu”. Prowadziła również programy publicystyczne na antenie Telewizji Polsat, w tym “Polityczne Graffiti”. W 2007 roku Joanna Wrześniewska-Zygier została dyrektorem ds. publicystyki TV Biznes, gdzie prowadzi serwis “Biznes Wydarzenia” oraz współprowadzi wraz z Wojciechem Szelągiem debaty ekonomiczne “Wybierz gospodarkę”. Pracę dla TV Biznes będzie kontynuować równolegle z prowadzeniem “Wydarzeń” w Telewizji Polsat.

Czytaj więcej na: http://www.wirtualnemedia.pl/