Deutsche Bank Polish MasterW dniu 23 lipca br. (niedziela) na naszym polu golfowym odbył się turniej z cyklu Deutsche Bank Polish Master . W turnieju mógł wziąć udział każdy posiadacz zielonej karty, który dokonał wpłaty wpisowego w wysokości: klubowicze – 100 zł, goście – 300 zł. Tradycyjnie przeważali goście.

Dzień zaczął się deszczowo, więc przyjechałem jedynie na chwilę. Pierwsze większe wrażenie zrobił na mnie helikopter (zapewne jednego z graczy), który był “zaparkowany” tuż obok kilkudziesięciu aut “lepszych i gorszych” marek (podkreślam to z uporem maniaka, aby podkreślić, że golf jest sportem dla wszystkich w przeciwieństwie choćby do rugby). Golfiści i golfistki, w różnym wieku (z przewagą tych po 50-tce) bez względu na pogodę, która z czasem stałą się wręcz idealna do oglądania (do grania lepszy jest brak wiatru), grali z pasją, której im można tylko pozazdrościć.

helikopterKibiców oprócz mnie nie zauważyłem. Swoją drogą nie wiem, czy na tym poziomie rozgrywek są pożądani, ale kto wie może któryś z graczy mierzy wyżej i swoim zachwytem nad jego zagraniem mogliby mobilizować do dalszych treningów.

“Uczestnicy zawodów mogą liczyć na specjalne pakiety startowe oraz atrakcyjne nagrody.
Nagrodzeni zostaną trzej najlepsi amatorzy w każdej z pięciu grup handicapowych.
Dodatkowo otrzymają możliwość startu w finale w dniach 22-24 września 2017 r.
Zwycięzcy finału otrzymają zaproszenie na zagraniczny turniej.” ze strony http://sandvalley.pl/tournaments/deutsche-bank-polish-masters/